1. kolo | 6. 10. 2024 | 09:00
Green Monsters Green Monsters
4 : 7
HBC Medvědi Liberec HBC Medvědi Liberec

První říjnový víkend přinesl neplánovaný hokejbalový dvojzápas odloženého 1. kola nového ročníku ONHLL. Od 9 hodin na hrací plochu vyběhli výběry Green Monsters, kteří chtěli odčinit výprask 5:19 od HBC Liberec z minulého týdne, a také HBC Medvědi Liberec, pro které se jednalo o první utkání nové sezony. Obě mužstva nastoupila v poměrně úzkých sestavách, na straně domácích osm borců do pole, na straně hostí dokonce jen šest statečných.

Tak, jak se Greenům povedla první polovina minulého zápasu, tak teď přímo naopak prospali začátek a poté už, jak se říká, "pozdě bycha honiti". Ale k tomu až později. Medvědům stačilo 78 sekund na to, aby vsítili svou premiérovou branku v sezoně. Postaral se o to po nahrávce Vítka útočník Adam Firman. Poměrně vyrovnaná první třetina přinesla ve svém závěru ještě jednu branku, když se předtím střílející Firman proměnil na nahrávače a připravil gól pro Jiřího Kuliše. První periodu tak ovládli Medvědi v poměru 2:0.

Začátek druhé části přesně kopíroval start té předchozí. Minutka po začátku, další nepozornost týmu Green Monsters, a Lukáš Říha zvyšuje na 3:0 pro svůj tým. A aby toho nebylo pro domácí málo, za dalších 72 sekund musel znovu Janák tahat balonek ze své sítě, tentokrát po individuální akci Kupfa. Nasyceným Medvědům v oslabené sestavě jako by tento gólový náskok stačil a v hlavách možná lehce povolili koncentraci. A to byla voda na mlýn jejich soupeři, který bleskurychle odpověděl brankou Martina Beneše. Gólový ohňostroj na začátku třetiny ovšem po této trefě vyhasl a během zbývajících 11 minut další změna skóre nenastala. Před třetí periodou tak hřál Medvědy na hřbetu pohodlný tříbrankový náskok 4:1.

Green Monsters už ale v minulém utkání prokázali, že se nechtějí dát jen tak zadarmo, a nejinak tomu bylo i v tomto střetnutí. V čase 32:33 Martin Beneš snížil na rozdíl dvou branek a vlil svému týmu entusiasmus do žil. Naději na vyrovnání živili hráči Greenů necelých 5 minut, než si vzal opět slovo Firman a stav utkání byl 5:2 pro hosty. Jak je už ale zvykem, snadněji se zbavíte blech v kožichu svého domácího mazlíčka, než naděje Green Monsters na zvrat v utkání. Stačila minuta a půl a díky Janu Markovi měli přítomní diváci před sebou opět nevyzpytatelné drama o pouhé dva góly. Tlak Greenů vrcholil v závěrečné pětiminutovce, ale otočku v zápase odmítli rychlým dvojúderem kapitán hostů David Kriegler Lukášem Říhou a definitivně tak zlomili svému soupeři vaz. Kosmetickou úpravu výsledku ještě zařídil sekundu před koncem Radek Moťka a dal tak zápasu konečnou podobu - 7:4 pro HBC Medvědy Liberec.

Zlepšený výkon Green Monsters podpořil zápisem do statistik nejvíce Martin Beneš, který si z utkání odnáší bilanci 2+1. Ocenění také zaslouží brankář Lukáš Janák, i přes sedm inkasovaných branek 47 zákroky držel celý zápas svůj tým nad vodou. Na straně vítězů již tradičně vyčníval Matěj Kupf s jedním gólem a čtyřmi asistencemi, kterému zdatně sekundovali dvougóloví Adam Firman Lukáš Říha. V dalším kole se Green Monsters budou snažit urvat první sezonní body proti Staříkům, zatímco na Medvědy čeká zatím neporažený tým HBC Liberec,