2. kolo | 29. 9. 2024 | 09:00
Staříci Liberec Staříci Liberec
11 : 9
HBC Vosy Liberec HBC Vosy Liberec

První soutěžní utkání nového ročníku ONHLL proběhlo netradičně v rámci 2. kola. První rundu zápasů znemožnila nepříznivá předpověď počasí a tak museli organizátoři celé kolo odložit. Proto nedošlo na reprízu loňského finále a HBC Vosy Liberec tak nastoupily místo do utkání s úřadujícím šampionem HBC Liberec proti nevyzpytatelným Staříkům.

Jak nebezpečným soupeřem mohou letos Staříci být, naznačili hned v úvodu utkání, kdy po necelých čtyřech minutách otevřel skóre zápasu v oslabení Milan Schnaubelt. Tradiční tahoun nejstaršího týmu ligy ukázal hned v prvním zápase sezony svou extratřídu, ke které se ale ještě dostaneme. Hráči Vos se ale nechtěli nechat zahanbit a dvojitým úderem v deváté minutě dostali vedení na svou stranu. Úspěšné projektily na branku Ivana Kupfa vyslali Smetaník se Šubrtem. První třetina tak skončila vedením hostů, ale byl to pouhý klid před bouří.

Nástup do druhé třetiny se Vosám nepovedl, stačilo 34 sekund a po nahrávce svého otce Hynka vyrovnal na 2:2 Matyáš Frank. O pár minut později vystřelil z přesilovky Staříkům vedení Smetana, ale jejich radost netrvala dlouho. Přetahovaná o vedení i nadále pokračovala a jak už tomu v tomto zápase bylo pravidlem, dvakrát po sobě opět udeřily Vosy. Nejdříve Jiří Peřina a poté druhou brankou Martin Smetaník poslali svůj tým do jednogólového náskoku. Divoká prostřední perioda pokračovala ve svém zběsilém tempu, když o 12 sekund později opět vyrovnal Schnaubelt. Do konce třetiny stihly Vosy opět překlopit zápas na svou stranu hattrickem svého kapitána Smetaníka

Za stavu 5:4 pro úřadující vicemistry jakoby zařadil nový rychlostní stupeň Schnaubelt, který opět využil nepozornosti hostů při vstupu do třetiny a po necelé půl minutce srovnal. Po pěti to ale dlouho nebylo, protože stejný hráč v dalších 2 minutách dokázal vsítit další dvě branky. Opaření hráči Vos se zmohli na snížení z hole Lukáše Erbena, ale Schnaubeltova one-man show pokračovala i nadále, když ve 36. minutě dokázal navýšit na 8:6. Vosy se ale nehodlaly vzdát tak snadno. Chvilkový výpadek Staříků trestali Šubrt a Slavík, takže se v čase 39:13 začínalo "od nuly". Diváci mohli po konci utkání oslavovat heroické dorovnání hráčů ve žlutočerných dresech, ovšem to by nesměla přijít nepovedená koncovka duelu. Své celozápasové snažení si Vosy zkazily tři minuty před koncem, kdy se v rozmezí 15 sekund trefili svým sedmým (!) gólem v utkání Milan Schnaubelt a po něm také Hynek FrankMartin Šubrt ještě zvládl svým hattrickem snížit na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnání odmítl potvrzovací trefou Milan Smetana a Staříci tak mohli slavit první vítězství nové sezony.

Za Staříky lze v utkání jednoznačně vypíchnout Milana Schnaubelta, který svou bilancí 7+0 naprosto dominoval. Na druhé straně zaujali hattrickem Smetaník se Šubrtem, naneštěstí pro Vosy ale tyto parádní individuální výkony k bodům nestačily. Šance na reparát přijde pro tým Vos hned tuto neděli, kdy proběhne dohrávka 1. kola. Na Vosy čeká tým HBC Liberec, repríza loňského finále slibuje velmi zajímavou podívanou. No a Staříci mohou svůj triumf řádně oslavit, neboť je v dohrávce 1. kola čeká pauza.