2. kolo | 29. 9. 2024 | 11:00
HBC Liberec HBC Liberec
19 : 5
Green Monsters Green Monsters

Druhé utkání hracího dne přineslo zápas mezi týmy HBC Liberec a Green Monsters. Favorit byl předem dán a průběh i výsledek utkání to jen potvrdil. Aby dokázali pomýšlet na úspěch v tomto utkání, potřebovali Green Monsters co nejdéle udržet s Liškami krok. A to se jim zpočátku opravdu dařilo. Přestože skóre zápasu otevřel hned po minutě a 16 sekundách Jan Hlister a hned v čase 02:13 to bylo díky mládežnickému reprezentantovi Šimůnkovi už 2:0, Greeni dokázali zatnout své čelisti do soupeře velmi hluboko a během 5 minut překvapivě otočit skóre. Nejprve se prosadil Jakub Patrman, na kterého navázal kapitán Radek Moťka a úspěšnou pětiminutovku hostů završil Petr Zákoutský. Opaření hráči HBC Liberec nevěděli kam dřív skočit a to jejich počáteční problémy ještě nekončily. Na 4:2 totiž v čase 10:47 zvýšil Patrman a leckdo si mohl myslet, že Lišky ještě mají mistrovskou kocovinu. Do konce první části stihl snížit druhým gólem Vojtěch Šimůnek, to ale bylo ze strany domácích vše.

Překvapivý výsledek první třetiny se promítl na přestávce, kdy si hráči Lišek museli důrazně vyříkat své počínání na hřišti. Do druhé části jako by nastoupil nový tým. Zároveň ale týmu Green Monsters začala trošku docházet šťáva. Stačilo 22 sekund a přišlo vyrovnání z hole Filipa Chluma. Na 5:4 překlopil vedení Tomáš Beníšek a přítomní diváci si mohli začít myslet, že teď už to bude pro Lišky jasná záležitost. Tým Greenů ale přeci jen ještě chvíli vzdorovat dokázal. Vyrovnávací branku vstřelil Martin Beneš a nabudil tak své spoluhráče k dalšímu odporu. Dominance favorita ale přeci jen přišla. Ve druhé třetině završil hattrick Šimůnek, na kterého navázali dvěma brankami Dospěl a také benjamínek Štěpán Svoboda. Stav 8:5 sice ještě dával Green Monsters určitou naději, tu jim ale vzal oranžový brankový uragán třetí třetiny.

Těžko uvěřitelných 11 branek padlo v poslední periodě tohoto zápasu. A všechny do branky Lukáše Janáka, který i přes nespočet skvělých zákroků nakonec lovil míček ze své sítě devatenáckrát. Třemi brankami během 2 minut a 13 sekund načal gólový proud Beníšek, na kterého navázal dvěma góly spoluhráč z formace Štěpán Bořek. Skóre narůstalo i nadále, do konce zápasu se ještě stihli gólově prosadit DospělŠimůnekBořek, Chlum Beníšek. Hrůzostrašná třetí třetina tak hodila stín na jinak srdnatý výkon Green Monsters, kteří dokázali půlku zápasu držet krok s velkým favoritem.

Z týmu Green Monsters zaujal dvěma góly a asistencí Jakub Patrman. U vítězů hledat nejlepšího hráče těžko. Tomáš Beníšek zapsal do statistik neskutečných 11 bodů za 5 branek a 6 asistencí. Vojtěch Šimůnek zase nastřádal 4 góly a přidal asistenci. Hattrick vstřelili ještě Luboš Dospěl a Štěpán Bořek, který k němu přidal ještě další 4 gólové nahrávky. HBC Liberec bude muset svou kvalitu prokázat v dalším kole, tentokrát proti vicemistrům z týmu HBC Vosy Liberec. Lepší výsledek se budou snažit uhrát hráči Green Monsters, kteří nastoupí proti Medvědům.