3. kolo | 13. 10. 2024 | 09:00
HBC Medvědi Liberec HBC Medvědi Liberec
3 : 4
HBC Liberec HBC Liberec

Soubojem dvou šelem odstartovalo třetí kolo Oblastní hokejbalové ligy Liberec, když proti sobě od 9 hodin nastoupily HBC Medvědi Liberec a HBC Liberec. Neporažená Liška vyzvala na duel Medvěda, který si v prvním utkání sezony i v okleštěné sestavě poradil s Green Monsters. Ani jeden tým si nechtěl připsat první porážku v sezoně, což slibovalo urputný hokejbal, ale také řadu gólů.

První předpoklad se naplnil naplno, s tím druhým už to tak veselé nebylo. Že se nebude jednat o vyloženou přestřelku, naznačila už úvodní perioda, která skončila 0:0. Oba týmy nedokázaly využít soupeřem nabídnutou početní převahu a brankáři Šemberk Valachym zavřeli své svatyně tak napevno, že se diváci mohli na branky začít těšit až od druhé třetiny.

Po pauze konečně vylezli střelci obou táborů ze svých nor a začal trošku ofenzivnější hokejbal. Jako první se prosadil na straně hostů Štěpán Svoboda, který po přihrávce Šíra nekompromisně poslal svůj tým do vedení. Z toho se ale hráči Lišek neradovali dlouho, protože po necelé minutce a půl jim radost zkazil Daniel Jakubec a rázem bylo skóre vyrovnané. Jako povedenou mohli druhou třetinu ale nakonec označit jen v týmu HBC Liberec. V čase 18:53 si vzal slovo úspěšný nájezdník z minulého kola Tomáš Janda, na kterého navázal dalším úspěšným zakončením Filip Chlum a lehce po polovině utkání tak byly v dvougólovém trháku Lišky. To se samozřejmě většímu z dvojice chlupáčů nemohlo líbit a také na druhé straně se po chvíli rozvlnila síť. Na dostřel poslal Medvědy Imrich Drapák a na pauzu tak hráči odcházeli za stavu 2:3.

Přes svou střeleckou převahu se ale Medvědům na povedenou koncovku druhé třetiny navázat nepodařilo. 64 sekund po začátku třetí části si nepohlídali Šíra a ten se svou ranou nemýlil, 4:2. Vzrůstající tlak hráčů v modrožlutém narážel jako vlny na útes na výborně chytajícího Adama Valachyho. Brankář HBC Liberec zastavoval jeden útok soupeře za druhým, poradil si i s početnými dorážkami a dlouho držel rozdíl dvou branek ve skóre. To však změnil v čase 39:06 druhým gólem Jakubec a nervozita by se od tohoto momentu dala krájet. Ze sevření Medvěda se nakonec dokázala Liška dostat i se třemi body v kapse, protože závěrečné snažení domácích přišlo vniveč.

Na straně poražených třeba vypíchnout brankáře Šemberka, který z 49 střeleckých pokusů propustil jen 4, a také Daniela Jakubce s bilancí 2+0. Tým vítězů podržel Adam Valachy, jenž chytil 56 z 59 střel soupeře. HBC Liberec má pro příští kolo volno, za to Medvědi budou chtít své zaváhání napravit v utkání se Staříky.